Bağdat Caddesi Psikolog

Bağdat Caddesi Psikolog
Uzman Klinik Psikolog Sezil Tombul

Bağdat Caddesi Psikolog, Psikoterapist arayışlarınız için Caddebostan Psikoloji Merkezimizde hizmetinizdeyiz. Birlikte daha mutlu, enerjik ve özgür bir yaşamın kapılarını açma yolculuğuna çıkmak için sizi bekliyorum.

Yetişkin terapisi, ergen terapisi, aile ve çift terapisi başta olmak üzere yenilikçi ve bütünleşik çalışma metodları ile danışanlarıma yardımcı oluyorum.

  • İlişkiler, aile, arkadaşlar, iş ve sağlık ile ilgili sorunlar yaşıyor musunuz?
  • Endişeli, bunalmış, kafanız karışmış veya genel olarak üzgün mü hissediyorsunuz?
  • Kendinizi sıra dışı mı buluyorsunuz?
  • Çözümü olmayan düşüncelerle mücadele ediyor musunuz?
  • Basit işleri erteliyor musunuz?
  • Kendinizi defalarca aynı yıkıcı veya sağlıksız ilişkilerin içerisinde mi buluyorsunuz?

Bağdat Caddesi Kadıköy Psikolog ve Psikoterapi Merkezi

Bağdat caddesi psikolog, Kadıköy psikolog arayışınız varsa tam zamanında bana ulaştınız. İlişkiler, arkadaşlar, aile, iş ve sağlık ile ilgili sorunlar yaşıyor musunuz? Bunlar kaygı, stres, uykusuzluk ve depresyon gibi belirtilere yol açabilir. Çoğu zamansa, yaşadığımız olaylara verdiğimiz anlamlar ve bununla birlikte hissettiklerimiz bu semptomları yaratır ve/veya şiddetlendirir.  Bunun gibi zorlandığımız alanlarla nasıl başa çıkılabileceğine dair güvenli ve destekleyici bir ortama ihtiyaç duyarız.

Bu sebeple, bir profesyonel rehberliğinin arayışında olmanızı çok iyi anlıyoruz. Ayrıca sizi anlayacak, ihtiyaç duyduğunuz alanları değiştirmek ve dönüştürmek adına size eşlik edecek bir psikoterapist ile konuşmak oldukça değerlidir. Çünkü terapide amaç, kendinizi ve çevrenizi anlamak, bu zeminle problemleri çözmeye çalışmak ve sağlıklı bir psikolojik zemin oluşturmaktır.

Terapi sürecinde danışanlar bir terapist eşliği ile kendi içsel süreçlerini keşfetmek ve farkındalığı arttırmak adına bir yolculuğa çıkarlar.

Klinik Psikoloji

Bir uzman klinik psikolog olarak öncelikle kendinizle ilişkinizi geliştirmeyi amaçlıyorum. Sonrasında ise sağlam bir zemin oluşturabilmek, zorlukları anlamaya ve üstesinden gelmeye alan açmak için çalışıyorum. 

Psikoterapi sürecinden geçiyor olmanın kişi açısından birçok faydası vardır. Problem çözme becerisini sağlama, depresyon veya anksiyete gibi problemlerin nerden kaynaklandığını anlama açısından önemlidir. Ayrıca ilişki sorunları, çözülememiş çocukluk sorunları, travma, yas/kayıp, stres ve öfke yönetimi gibi bir çok konuya bakabilme fırsatı sunar.

Birçok insan için, terapi hissedilen semptomların üstesinden gelmenin de ötesindedir. Çünkü kendini derinlemesine anlama, kendisiyle ve çevresiyle olan ilişkisini yönetme konusunda oldukça önemlidir. Burada önemli olan danışanın kendisini anlama ve üzerinde çalışmaya olan gönüllülüğüdür.  

Terapi yolculuğu ile birlikte, bugün sizi siz yapan önceki deneyimlerinizi daha derin anlama geldiğini idrak edersiniz. Aynı zamanda zihninizi bulanıklaştıran her ne varsa, üstesinden nasıl gelebileceğinizi geliştirebilirsiniz.

Hayatınızın sorumluluğunu alıyor olmanıza rağmen özgür hissedebilmek çok değerli. Bunun için ilk adımı attınız. Eğer bu yolculuğa çıkmayı düşünürseniz, nasıl yardımcı olabileceğimiz noktasını konuşmak adına bugün bizi arayın veya e-posta gönderin.

Yetişkin Terapisi – Bağdat Caddesi Psikolog

Yetişkin terapisi çalışmasında, danışana psikoterapi desteğiyle birlikte içsel çalışmalar yapıyoruz. 18 yaş üzerindeki kişilerin deneyimledikleri fakat gündelik hayatta fark edemedikleri problemlere bakıyoruz. Bunun yanında birlikte detaylıca inceleyerek, geçmiş ve bugün arasındaki ilişki benzerliğini ortaya koyuyoruz. Aynı zamanda yüzleşmekte zorlanılan yerlere temas ederek ve böylece farkındalığı arttırmayı amaçlıyoruz. Psikoterapinin yetişkin danışanın gelişim ve değişim sürecini kapsadığını biliyoruz. Kendisiyle veya bir ötekiyle olan ilişki dinamiklerinin nereden kaynaklandığını kavramak, başka pencerelerin varlığına da kapı aralar. Böylece, zamanla kişinin zihindeki karabulutları yavaş yavaş uzaklaştırarak ve zihini daha aydınlık ve hafif hale getirmesine yardımcı oluyoruz.

Yetişkin Terapisi Alanları

Depresyon, depresif duygu durum, öfke, kaygı, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk, takıntı problemleri başlıcalarıdır. Bunun yanında ilişki problemleri, iletişim problemleri de gözlemleriz. Yeme bozukluğu, uyku bozukluğu, kayıp / yas, travmatik deneyimler, psikosomatik sorunlar, özgüven, utangaçlık / çekingenlik gibi durumları da sıklıkla görürüz. Ayrıca mesleki performans kaygısı, tükenmişlik sendromu veya duyguları ifade etmekte yaşanan zorluklar gibi birçok konuyu yetişkin terapisinde konuşuruz.

Ergen Terapisi – Bağdat Caddesi Psikolog

Ergenlik, yaklaşık 12 – 18 yaş çocukluktan yetişkinliğe geçişin olduğu, içsel çatışmaların arttığı ve bunun dış dünyayla olan ilişkilere de sirayet ettiği yoğun bir dönemdir. Çünkü, bu geçiş sürecinde ergende fiziksel, ruhsal ve duygusal değişimler gözlemleriz. Bu değişim sürecinde birtakım zorluklar yaşaması ve bunlarla başa çıkamıyor olmasını anlayışla karşılarız.

Ergenlik süreci içerisinde bilinmelidir ki, bir ergenin ailesiyle çatışıyor olması oldukça normal bir durumdur. Çünkü kişi artık “ben buradayım”, “ben senden farklı düşünüyorum” u göstererek bireyselleşmeye çalışır. Daha önceki sergilediği davranışları sergilemeyebilir, dış dünya hakkındaki düşünceleri kısa sürelerde değişkenlik gösterebilir.

Öfke, Kaygı ve Özgüven Problemleri

Öfke, kaygı, özgüven problemleri, yaşıtlarla yaşanılan zorluklar başlıcalarıdır. Okul içi uyum problemleri, sınav kaygısı, sınav stresi de sıklıkla görülür.  Takıntı, ilişki problemleri, kimlik sorunları, öğrenme güçlükleri, iletişim problemleri ergen terapisinin konularıdır. Yas / kayıp, motivasyon, travma, cinsellikle ilgili konular, sağlıksız yeme alışkanlıkları, aile içi sorunlar, yoğun teknoloji bağımlılığı, yeme problemleri veya uyku problemleri gibi birçok konu aile üyeleri için oldukça zorlayıcıdır.

Ergen terapisi ile birlikte, güvenli ve tarafsız bir alan oluşturulur. Böylece, birey kendini anlamaya ve tanımaya başlar. Kendi içsel çatışmalarını çözdükçe, dış dünya ile olan çatışmalar da dengelenir. Böylece yetişkinliğe atacağı adım daha uyum içerisinde gerçekleşir.

Aile ve Çift Terapisi – Bağdat Caddesi Psikolog

Evlilik süreci içerisinde iki tarafın da farkında olmadan kendi ailesel dinamiklerini evliliğine taşıdığına sıklıkla şahit oluyoruz. İki farklı dinamik arasında çatışma çıkmasını, sorunlar olmasını anlayışla karşılıyoruz. Önemli olanın çiftlerin birbirlerini tanıyarak, sağlıklı bir çatışma içerisinde problemlerini çözmeleri gerektiğine inanıyoruz. Problem çözmek bir tarafın sürekli yüksek bir ses tonu ile (bağırarak) kendini anlatması değildir. Sorunun büyümemesi adına evden çıkıp gitmek, öteki ile aynı sayfada buluşmaya çalışmakta değildir. Problem çözmek, birbirinizin dinamiklerini anlamak, sağlıklı bir tartışmaya alan açabilmektir. Hem kendimizi anlatabilmeye hem de karşımızdakini anlamaya niyet edebilmek önemlidir. Birbirlerinin sınırlarına ve farklı düşünüyor olmanıza saygı gösterebilmek gibi faktörleri kapsar.

Aile ve çift terapisinde, medeni hal veya cinsel yönelimden bağımsız olarak çiftlerin veya aile üyelerinin yaşadıkları sorunları ele alıyoruz. Sorunlar konuşularak, ilişki içerisinde tekrarlayan döngüler varsa bunları konuşmak oldukça değerlidir. Terapi sürecinde amaç sorunlar üzerinde çalışmanın da ötesinde, ilişki içerisinde tüm aile üyelerinin birbirleri hakkında farkındalık kazanmaları ve ilişkileri dinamiklerinin güçlenmesidir.

Suadiye Psikolog, Caddebostan Psikolog Randevu için;

Caddebostan, Suadiye bölgesinde bağdat caddesi psikoloji merkeziyle hizmetinizdeyiz. Psikolog randevu için aşağıdaki formu doldurmanız ya da telefon açmanız yeterlidir. Ergen terapisi, yetişkin terapisi, aile ve çift terapisi başta olmak üzere yenilikçi ve bütünleşik çalışma metodları ile danışanlarıma yardımcı oluyorum.

Bağdat Caddesi Psikolog

Siz neyi anlatmak istersiniz?

Benim bu süreçte amacım kendinizi özgürce ifade edebilmeniz için size eşlik etmek, o yolu açabilmek.