Hakkımda

Farkında bir zihin ile özgür yaşamak mümkün!

Uzm Klnk Psk Sezil Tombul

Kendi yolculuğunuza çıkarak, hayatınızı kendi kontrolünüz altına almak sahip olacağınız en özgür hâldir. Hem de hayatınıza dair tüm sorumluluğu almış olmanıza rağmen en özgür hissettiğiniz hâl. Bu yolculukta size eşlik etmek için yanınızdayım.

Eğitimler

Uzman Klinik Psikolog Sezil Tombul

Sezil Tombul Kimdir?

Yeditepe Üniversitesi psikoloji eğitimi aldığım sırada North Carolina at Greensboro Üniversitesi’nde exchange imkanı bularak lisans hayatını bitirmeye hak kazandım ve Üsküdar Üniversitesi’nde klinik psikoloji eğitimimi “Yüksek Lisans Öğrencilerinin İletişim Becerileri ve Empati Düzeylerinin Belirlenmesi” konulu teziyle tamamladım. Şu an çalışmalarımı uzman klinik psikolog olarak sürdürüyorum.
Lisans ve yüksek lisans eğitimim boyunca sosyal derneklerde aktif üyelik ve gönüllü çalışmalar yaptım. Aktif olarak gönüllü çalışmalara devam ediyorum. Yüksek lisans sürecimde ise çeşitli danışmanlık merkezleri , belediye ve hastanelerde psikolojik danışman olarak staj imkanı buldum. Klinik stajımı Psikoloji i’nde tamamlayarak ergen ve yetişkin vaka takibi yapma fırsatı elde ettim. Üsküdar Üniversitesi bünyesinde "Psikopolitik Güvendelik" konusunda saha araştırmacısı olarak görev aldım.

IPSOS Araştırma ve Danışmanlık merkezinde uzun süre yürüttüğüm medikal alandaki projeler aracılığıyla yetişkin ve ergen bireylerle görüşmeler yaparak her yaş grubundan kişiler ile görüşme tecrübesi elde ettim.
Eğitim ve meslek hayatımda farklı yaklaşımlarla tanıştım ve sonrasında psikodinamik yaklaşımla çalışmak istediğime karar vererek ‘Masterson Enstitüsü Türkiye’ tarafından düzenlenen ‘Masterson Yaklaşımı-Psikanalitik Psikoterapi’ teorik eğitimi ve süpervizyonlarını (2 yıl) tamamladım. Bu yaklaşımı benimseyerek yetişkin ve ergen bireylerle, çift / aile danışmanlığı ve kurumsal danışmanlık alanlarında uzmanlaştım.

Kartal Belediyesi'nde gönüllü psikoterapist olarak görev aldım. Daha sonra Virgül Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde psikoterapist olarak çalıştım. Şuan ise Lenus Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde yetişkin, ergen ve çift terapilerine devam ediyorum. Yaşanılan problemlerin fark edilmesi, bu sorunları çözebilmek adına harekete geçmesi, içe bakış ile kişisel & çevresel farkındalık sağlayarak yaşam kalitesini arttırma yolculuğunda profesyonel destek sağlıyorum.

Tecrübeler

Seminer ve Konferanslar