Online Danışmanlık

ergen-terapisi

Online terapi, profesyonel ruh sağlığı hizmetinin internet ortamında sunulduğu çalışma yöntemidir.

Psikolog ve danışan belirlenen gün ve saatte internet ortamında yüzyüze olarak seans yaparlar.

Terapi merkezine ulaşma konusunda engeli olan ve uzak lokasyonda yaşayan kişiler için uygun ve tercih edilebilir bir yöntemdir.

Online terapi günümüzde sıklıkla kullanılan, psikolojik desteğin internet aracılığı ile verildiği bir terapi yöntemidir.

Kimler online terapi için uygundur?

Eğer birebir terapi alamayacak uzak bir konumdaysanız, normal terapi koşullarında rahatsız hissediyorsanız, gelip gitmek konusunda zaman yaratmada güçlük yaşıyorsanız ve bunlar gibi terapiye ulaşmanızı zorlaştıracak durumlar varsa online terapi sizin için iyi bir tercih olabilir.

Online terapi alırken psikolog ile görüntülü bir şekilde Skype, FaceTime ya da yüz yüze görüşülebilecek başka platformlar üzerinden iletişime seans yapılabilir.

NOT: Whatsapp / mesajlaşma yolu ile gerçek bir terapi yapmak mümkün değildir. Uzman biriyle probleminizi paylaştığınız için kendinizi iyi hissedebilirsiniz ancak “iyi hissetmek” ve “iyi olmak” arasında fark vardır. Mesajlaşma yolu ile yapılan iletişim kesinlikle bir terapi yöntemi olmadığı için sonuç alınamaz. Eğer bir psikolog ile mesajlaşma yolu ile paylaşımda bulunmak istiyorsanız, tüm sorumluluk danışanın kendisine aittir.

Bağdat Caddesi Psikolog

Siz neyi anlatmak istersiniz?

Benim bu süreçte amacım kendinizi özgürce ifade edebilmeniz için size eşlik etmek, o yolu açabilmek.