Sık Sorulan Sorular

Üniversitenin 4 yıllık psikoloji bölümünden mezun olan kişilere psikolog denir.
Psikologlar üniversiteden mezun olduktan sonra kendilerini geliştirme yolunda çeşitli eğitimler alırlar.

4 yıllık eğitim aldıktan sonra “klinik psikoloji” alanında yüksek lisans ve/veya doktora yapan psikologlara klinik psikolog denir.
Ayrıca klinik psikologlar, ilgilendikleri alanla ilgili olarak eğitimler, sertifikasyon programları ve süpervizyon desteği alırlar.

Danışmanlık, gerekli eğitimleri almış profesyonel bir uzman eşliğinde duygularınızı, düşüncelerinizi, kendiniz ve diğerleriyle ilgili algınızı güvenli bir şekilde keşfetme sürecidir.
Danışmanlık size, yaşadığınız zorluk ve problemlerle ilgili iç görü kazandırmayı hedefler.
Danışmanlık, bireysel, çift/aile ya da grup danışmanlığı şeklinde uygulanmaktadır.

Çoğu zaman kişiler, problemlerini kendilerinin çözebileceklerini ya da zamanla yola gireceğini ve her şeyin düzeleceğini düşünürler. Fakat, problemlerle tek başınıza başa çıkmak kolay olmayabiliyor. Bir uzmandan yardım almak, kendinizi ve etrafınızdakileri anlamak adına, farkındalığınızı arttırıcı bir yoldur. Hayatınızda anlamakta zorlandığınız noktalar ne ise, bu noktaları anlamlandırmanızda size destek sağlar.
Eğer korku, kaygı, stres, depresyon, hastalık, bir yakınını kaybetme, işten çıkarılma, aile içerisinde ya da sosyal çevrede uyum problemleri gibi bir çok konuda problem yaşıyorsanız uzman desteği alabilirsiniz.
Uzman desteği almak için mutlaka bir problem olması gerekmez. Bir sorunla karşılaştığında başa çıkabilme becerisi geliştirmek, hayat kalitenizi yükseltmek ve kendinizi geliştirmek adına da önleyici destek alabilirsiniz.

Sağlıklı bir terapi süreci için terapist ve danışan arasında güven ilişkisi olması oldukça önemlidir. Bu süreç içerisinde terapist, danışanı tanır. Danışan ise gerçek anlamda anlaşıldığını ve danışman tarafından kabul ediliğini anlar. Bu tür bir ilişkinin oluşabilmesi için danışanın düzenli olarak danışmanlığa devam ediyor olması önemlidir.

Seans ücretini öğrenmek için arayın.