STRESİNİ YÖNETMEYİ ÖĞREN

“Çok stresliyim”

Bunu belki günde defalarca kez duyup hissedebiliyoruz. Özellikle yaşadığımız ülkede bir yaşam biçimi haline geldi. Ülke ekonomimiz veya doğal afetlerden tutun, hayatta ne yapmak veya ne olmak istediğimiz, insan ilişkileri, sağlığımız, iş veya aşk hayatımız… Kısaca, hem küresel hem de günlük olarak ayrı ayrı stres faktörü olabiliyor.

Stresin fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak bizi ne kadar yorduğuna hatta artık bir süre sonra bizi işlevsiz hale getirdiğine şahit olmuş ya da henüz o raddede değilsek, duymuşuzdur.

“İNSAN VÜCUDU KRONİK STRESLE BAŞA ÇIKMAK ÜZERE TASARLANMAMIŞTIR. STRES SİSTEMİ, ACİL HAYATTA KALMA DURUMLARI İÇİN YERLEŞİK, HAYAT KURTARICI FİZYOLOJİK BİR TEPKİDİR.”

Düşünmeni istiyorum:

Stres hayatında artık bir YÜK haline mi geldi ?

Stresini nasıl yöneteceğini bilmiyor musun ?

Artık senin için normal bir yaşam biçimi gibi mi ?

Stresinin olmaması için dışarıdaki faktörlerin mi değişmesini bekliyorsun ?

Kendini bu konuda sıkışmış mı hissediyorsun ?

Peki sana, stresi yönetmenin ve azaltmanın sadece senin elinde olduğunu ve en güzeli de dış faktörlerden birinin değişmesine gerek olmadığını söylesem ?

Amacımız: Kaçınılmaz olarak karşımıza çıkan dış stres faktörleri karşısında dirençli olabilecek kadar istikrarlı bir iç yaşam inşaa etmeye çalışacağız. Böylece stresin zarar verici etkileri olmadan yaşanabilecek bir hayat yaratabiliriz.

Bu çalışmaya sahip olduğunda:

  • Stresin senin için ne demek olduğunu ve stres seviyeni anlayacağız.
  • Yönetmekte zorlandığın yoğun stresin nelerden kaynaklandığını anlayarak, stresle nasıl başa çıkabileceğini öğreneceksin.
  • Seninle günlük stres yönetimi planı paylaşacağım. Bu planı uyguladıkça ne kadar kısa sürede stresini yönetebildiğini fark ettiğinde, nasıl bu kadar kolay yolu daha önce denemediğini fark edince şaşıracaksın.

Bu süreçte sana sihirli değnek sunmuyorum. Belki de dağınık olarak sağda solda duyduğun bilgileri tek bir yolda toparladım, zenginleştirdim ve bu yolu sunarak sana eşlik edeceğim. Bu süreçte kendine vermen gereken tek bir söz var: Seninle paylaşacağım bilgileri ne olursa olsun uygulayacağına söz veriyor musun ? Hiç biri çok vaktini almayacak. Sadece bu disiplini hayatına bir süreliğine sokman gerekecek. Bence, ne kadar işe yaradığını fark ettiğinde belki sürekli olarak seninle paylaştığım bu yolu hayatında tutmak isteyebilirsin! 🙂 

Bu eğitim ne vadetmez?

  • Bu eğitimi aldığında hayatına dair kendini sevmek, öz saygı, öz değer, yaşanılan ilişki problemleri gibi diğer problemlerine çözüm bulmuş olmayacaksın.
  • Sihirli değnek ile bir anda stresini yönetebilmeni vadetmez. Bu eğitime sahip olduğunda adeta bir kitap gibi sadece okuyup geçersen ve verdiğim uygulamaları yapmazsan, hayatında herhangi bir değişim olmayacaktır. Bu bir yolculuk, adım adım ilerlediğin bir yolculuk. Devrim değil, evrim gibi zamanla, güçlü ve gerçekçi…

Bu eğitim sana neleri vadeder?

  • Kendi stres seviyeni anlamana yardımcı olacağım.
  • Uzun vadede, ayaklarının yere basmasını sağlayacak kökler oluşturmanın önemini öğreneceksin.
  • İstikrarı arttırmak ve günlük stres faktörleriyle başa çıkabilmek için kullanabileceğin pratik araçları elde edeceksin.
  • Hayatın akışı ve hayatın çalkantıları karşısında istikrarlı olmayı öğreneceksin.

Eğer kendin için kontrolü eline almaya hazırsan aşağıdaki butona tıklayarak bu eğitime sahip olabilirsin.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print